tarihinde yayınlandı

Cicekci Isparta

Profesyonellerden Çiçek Teslimatı
CicekIsparta, dünya çapındaki müşterilerine güzel buketler, uzun ömürlü bitkiler ve gurme hediye sepetlerinden oluşan bir pazar sunan, çevrimiçi hediye verme ve çiçek teslimatında liderdir. Her durum için doğru hediyeyi bulmak ve onlara bugün unutulmaz bir şeyler vermek için koleksiyonlarımızdan alışveriş yapın. Doğum günlerinden tatil günlerine, düşünceli bir hediye vermek istediğiniz anlara kadar CicekIsparta yanınızda.

Tarlalarımızdan Taze, Ustalıkla Tasarlanmış Çiçek Buketleri
Çiçekler ve bitkiler, değer verdikleriniz ve hatta kendiniz için her zaman harika bir hediyedir. İster anneniz için doğum günü çiçekleri alıyor olun, ister kocanıza ofiste yemyeşil bir bonsai bitkisiyle sürpriz yapmak isteyin, yanınızdayız. Çalışkan üniversite öğrencileri için mükemmel olan iç mekan bitkilerine, muhteşem çiçeklerle dolu bol çiçek aranjmanlarına ve başka yerde bulamayacağınız tasarım çiçek aranjmanlarına göz atın. Durum ne olursa olsun, çevrimiçi çiçek teslimatları gününüzü parlatacak! Atıştırmalık tutkunu biri için hediye alışverişi yapıyorsanız, ağzına kadar leziz yiyeceklerle dolu gurme sepetlerimize göz atın. Bu lezzetli atıştırmalıkları tatlı bir ikramla tamamlamak ister misiniz? Lezzetli çikolataya batırılmış çileklerden oluşan hediye sepetini sipariş etmeyi unutmayın. Sürprizi tatlandırmak için gurme hediyenizi muhteşem bir buketle eşleştirin. Çevrimiçi çiçek gönderin ve bir arkadaşınızın, aile üyenizin veya o özel kişinin haftasını aydınlatın.

Her Duruma Uygun Mükemmel Hediyeler ve Çiçek Aranjmanları
CicekIsparta, ister en değerli tatiliniz, ister spontane bir takdir gösterisi gerektiren sıradan bir gün olsun, her durum için mükemmel bir çevrimiçi çiçek teslimat noktasıdır. Doğum günü çiçeklerimiz seçtiğiniz vazoyla özelleştirilebilir veya alıcının tarzına uygun tatlı bir ikramla eşleştirilebilir. Romantik gül buketlerinden hayalperest zambaklara kadar, teslimat için çiçek sipariş edin ve herhangi bir nedenle birinin yüzüne bir gülümseme getirin. Sevgiliniz, uzman ekibimizin sevgiyle hazırladığı romantik yıl dönümü çiçeklerimizi ve hediyelerimizi aldığında bayılacak. Ve durum neşeli olmasa bile hediye verme ihtiyaçlarınızı desteklemek için buradayız. Sempati çiçeklerimiz, hassas bir dönemde en derin başsağlığı dileklerinizi iletmenize yardımcı olmak için zevkli bir şekilde düzenlenmiş ve özenle elden teslim edilmiştir. Her hediye, doğru mesajı göndermenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Neyse ki çiçek teslimatlarımız hızlı ve kolaydır!

Çiçek Teslimat Uzmanlarından Daha Fazlasını, Profesyonellere Hediye Veriyoruz
Çiçek aranjmanı tekliflerimizden daha fazlasıyla nasıl kalıcı bir izlenim bırakacağımızı biliyoruz. Çarpıcı orkidelerimiz her yaşam alanını aydınlatabilirken, bazen tatlı isteğini tatmin etmek için nefis çikolata lokmalarına ihtiyaç duyulur. Sağlık konusunda daha bilinçli yemek tutkunları için, her durum için ideal olan meyve sepetlerini ve atıştırmalık sepetlerini özenle seçtik. Tıpkı çiçek aranjmanlarımız gibi, her gurme yemek hediyesi de kişiselleştirilmiş bir mesajla teslim edilir, böylece sıcak dilekleriniz parlar. Ayrıca bütçesi kısıtlı aşıklar için indirimli çiçekler de sunuyoruz! Çiçek hediye etme konusunda yeniyseniz, farklı çiçek türleri, çiçek ve bitki ipuçları ve daha fazlası hakkında daha fazla bilgi edinmek için uzman çiçek rehberimiz Florapedia’ya göz atın. Yıl boyunca hediye önerileri ve çiçek ilhamı için CicekIsparta Facebook, Twitter, Instagram ve Pinterest’te takip edin.

Mükemmel Müşteri Hizmeti ve Hızlı Teslimat
CicekIsparta’da her müşterinin harika bir deneyim yaşamasını istiyoruz. Mükemmel müşteri hizmeti sunmak ve çevrimiçi çiçek siparişi verdiğinizde mutlu olmanızı sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. İnternet üzerinden güzel çiçekler ve her duruma uygun geniş hediye seçenekleri sunmanın yanı sıra, çiçeklerinizin mümkün olan en kısa sürede teslim edilmesini de sağlıyoruz.

Çünkü müşteri memnuniyeti bizim en büyük önceliğimizdir. Aslında memnuniyet garantisi de veriyoruz, dolayısıyla herhangi bir nedenle çiçeklerinizin tazeliğinden veya hediyenizin durumundan memnun kalmazsanız ya değiştiririz ya da paranızı iade ederiz! Hediyenizle ilgili herhangi bir sorunuz varsa haftanın yedi günü, günün 24 saati konuşmaya hazırız. Siparişinizle ilgili ihtiyacınız olan yardımı almak için bizi aramaktan, e-posta göndermekten veya kullanışlı canlı destek sohbetimizi kullanmaktan çekinmeyin.

Yerel ve Güvenilir Çiçekçilerden Çevrimiçi Çiçek Siparişi Verin
CicekIsparta’dan çevrimiçi çiçek siparişi verdiğinizde, kendi topluluğunuzdaki yerel çiçekçilerin desteklenmesine yardımcı olursunuz. Yerel çiçekçilerle ortaklık yapmaktan ve onlara işletmelerinin gelişmesine olanak tanıyan teknoloji ve diğer dijital araçları sunmaktan gurur duyuyoruz. Yalnızca güvendiğimiz ve çiçekler konusunda bizimle aynı yüksek standartlara sahip olan yerel çiçekçilerle ortaklık kurmaya dikkat ediyoruz. Bu ortaklıklar sayesinde size taze aranjmanlar ve aynı gün çiçek teslimatı sunabiliyoruz. Mahalle çiçekçinizi destekleyin ve en taze çiçek aranjmanlarını düşük fiyatlarla alın.

CicekIsparta ile Çiçek Teslimatını Bugün Planlayın
CicekIsparta’dan alışveriş yaptığınızda, taze ve güzel çiçek aranjmanlarının doğrudan kapınıza teslim edilmesini sağlayın

tarihinde yayınlandı

Isparta Yiğitbaşı Çiçekçilik anlatım

Isparta Yiğitbaşı Çiçekçilik, Türkiye’nin Isparta şehrinde bulunan bir çiçek işletmesidir. “Çiçekçilik”, “çiçekçi” veya “çiçekçi” için Türkçe terimdir. Bu özel kuruluş, bir aile adı veya sahibinin adına bir gönderme olan “Yiğitbaşı” adını taşımaktadır.

Bir çiçekçi olarak Isparta Yiğitbaşı Çiçekçilik, çeşitli günler ve etkinlikler için çok çeşitli çiçekler ve çiçek aranjmanları satışı konusunda uzmanlaşmıştır. Teklifleri arasında taze kesilmiş çiçekler, saksı bitkileri ve dekoratif çiçek aranjmanları yer alabilir. Müşteriler, seçimlerine göz atmak ve tercihlerine ve ihtiyaçlarına en uygun çiçekleri seçmek için mağazayı bizzat ziyaret edebilir.

Isparta Yiğitbaşı Çiçekçilik gibi çiçekçiler, çiçeklerin güzelliği ve sembolizmi aracılığıyla insanların duygularını ifade etmelerinde ve mesaj vermelerinde hayati bir rol oynamaktadır. Müşterilerin düğünler, doğum günleri, yıldönümleri, cenazeler gibi farklı durumlar için veya sadece birinin gününü aydınlatmak için doğru çiçekleri seçmelerine yardımcı olabilirler. Çiçekçiler genellikle farklı çiçek türleri, anlamları ve belirli olaylar için uygunlukları hakkında derin bir bilgiye sahiptir.

Isparta Yiğitbaşı Çiçekçilik çiçek satışının yanı sıra ek hizmetler de sunabilir. Bunlar, yetenekli çiçekçilerin müşterinin tercihlerine göre özel tasarımlar oluşturduğu veya duruma göre öneriler sunduğu çiçek düzenleme hizmetlerini içerebilir. Ayrıca, müşterilerin dükkânı bizzat ziyaret edemeseler bile sevdiklerine çiçek göndermelerine olanak tanıyan teslimat hizmetleri de sağlayabilirler.

Isparta Yiğitbaşı Çiçekçilik, yüksek kaliteli çiçekler ve mükemmel müşteri hizmeti almalarını sağlayarak müşterilerine keyifli ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmaya çalışıyor. Her olayın özünü yakalayan güzel çiçek aranjmanları yaparken uzmanlıkları, yaratıcılıkları ve detaylara gösterdikleri özen ile gurur duyabilirler.

Genel olarak Isparta Yiğitbaşı Çiçekçilik, Isparta’da duygularını ifade etmek ve özel anlarını çiçek hediye ederek kutlamak isteyen müşterilerin farklı ihtiyaçlarına cevap veren, çeşitli çiçek ürünleri ve hizmetleri sunan bir çiçekçidir.

tarihinde yayınlandı

Kısaca Isparta Çiçekçi

“Isparta çiçekçi”, Isparta şehrinde bulunan ve çiçek satışı konusunda uzmanlaşmış bir işletme veya dükkan anlamına gelir. Çiçekçiler, çiçeklerle çalışan ve düğünler, doğum günleri veya özel etkinlikler gibi çeşitli durumlar için güzel aranjmanlar yapan kişilerdir. Genellikle gül, zambak veya lale gibi geniş bir çiçek yelpazesine sahiptirler ve müşterilerin ihtiyaçları için doğru çiçekleri seçmelerine yardımcı olabilirler. Yani, birisi “Isparta çiçekçisinden” bahsederse, muhtemelen Isparta’da farklı durumlar için farklı türde çiçekler satın alabileceğiniz bir çiçekçiden bahsediyordur.

tarihinde yayınlandı

Isparta çiçek fiyatları

Açan Güzelliği Keşfetmek: Isparta Çiçek Fiyatlarını Anlamak

Giriş

Türkiye’nin güneybatısında yer alan büyüleyici bir şehir olan Isparta, nefes kesici manzaraları ve çiçek bolluğu ile ünlüdür. Yoğun gül ekimi ve gülle ilgili ürünlerin üretimi nedeniyle “Güller Şehri” olarak ün kazanmıştır. Bölgenin canlı çiçek endüstrisi, Isparta’nın çiçeklerinin büyüleyici kokusu ve güzelliği ile büyülenen çok uzaklardan gelen ziyaretçileri cezbetmektedir. Bu yazımızda Isparta çiçek fiyatlarının büyüleyici dünyasını inceliyor, etkileyen faktörleri inceliyor ve piyasa trendlerine dair içgörüler sunuyoruz.

Çiçek Pazarında Isparta’nın Önemi:

Isparta’nın ılıman kışları ve sıcak yazları ile eşsiz iklim koşulları, çok çeşitli çiçeklerin büyümesi için ideal bir ortam yaratır. Şehir, güllerin yanı sıra karanfil, lale ve zambak gibi diğer popüler çiçekleri de yetiştiriyor. Verimli toprak ve güneş ışığının bolluğu, bu bölgede üretilen yüksek kaliteli ve zengin çiçek çeşitliliğine katkıda bulunur. Sonuç olarak, Isparta hem yurt içinde hem de yurt dışında çiçek pazarında önemli bir oyuncu haline geldi.

Isparta Çiçek Fiyatlarını Etkileyen Faktörler:

A. Arz ve Talep Dinamikleri: Isparta’da çiçek fiyatları, diğer pazarlarda olduğu gibi, arz ve talebin temel ilkelerinden etkilenmektedir. Çiçeklerin mevcudiyeti, mevsimsel değişimler ve tüketicilerden gelen genel talep gibi faktörler fiyatlandırma yapısını önemli ölçüde etkiler.

B. Hasat ve İşçilik Maliyetleri: Çiçek yetiştirmek ve hasat etmek önemli ölçüde emek ve kaynak gerektirir. Ücretler, nakliye ve paketleme giderleri dahil olmak üzere artan işçilik maliyetleri, Isparta’daki çiçeklerin genel fiyatlarını etkileyebilir.

C. Pazar Rekabeti: Isparta, Türkiye’deki diğer çiçek üreten bölgelerden ve uluslararası rekabetle karşı karşıyadır. Piyasa güçleri, üreticileri alıcıları çekmek için rekabetçi fiyatlandırma stratejileri düşünmeye iterek çiçek fiyatlarında dalgalanmalara yol açar.

D. İhracat ve İthalat Faktörleri: Isparta çiçek fiyatlarının belirlenmesinde ihracat pazarı önemli rol oynamaktadır. Uluslararası ticaret politikaları, tarifeler ve döviz kurları gibi faktörler, nihai olarak yerel piyasa fiyatlarını etkileyen çiçek ihracatının karlılığını etkileyebilir.

Pazar Eğilimleri ve Mevsimsel Değişimler:

A. Gül Mevsimi: Mayıs-Temmuz ayları arasında gerçekleşen gül hasadı, Isparta’da merakla beklenen bir dönemdir. Bu süre zarfında şehrin gül tarlaları, canlı renkler denizine dönüşerek yerel ekonomiye katkıda bulunur ve çiçek pazarını şekillendirir. Bu sezonda güle olan talep zirve yaptığı için fiyatlar da yükselme eğilimi gösteriyor.

B. Festivaller ve Etkinlikler: Isparta, bölgenin çiçek mirasını kutlayan çiçeklerle ilgili çeşitli festivallere ve etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Bu olaylar, talepte dalgalanmalar yaratarak, özellikle yoğun turist sezonlarında çiçeklerde potansiyel fiyat artışlarına yol açar.

C. Yurtiçi ve Uluslararası Pazar Eğilimleri: Isparta’daki çiçek fiyatları da daha geniş pazar eğilimlerinden etkilenir. Hem yerel hem de uluslararası pazarlardaki tüketici tercihlerindeki değişimler, gelişen çiçek tasarım trendleri ve ekonomik faktörler, talebi ve dolayısıyla çiçek fiyatlarını etkileyebilir.

Isparta’da Çiçek Nereden Alınır:

Isparta, farklı tercihlere ve bütçelere hitap eden çiçek satın alma konusunda çeşitli seçenekler sunuyor. Ziyaretçiler yerel pazarları, çiçekçileri keşfedebilir ve hatta en taze çiçekleri rekabetçi fiyatlarla elde etmek için yerel yetiştiricilerle doğrudan etkileşim kurabilir. Ayrıca online platformlar ve teslimat hizmetleri de popülerlik kazanmış, müşterilerin Isparta’nın enfes çiçeklerini dünyanın her yerinden rahatlıkla sipariş etmelerine olanak sağlamıştır.

Çözüm:

Isparta’nın çiçek fiyatları, arz ve talep, mevsimsel değişimler, işçilik maliyetleri, pazar rekabeti ve küresel pazar eğilimleri gibi faktörlerin dinamik bir etkileşimini yansıtır. Çiçek üretiminin önde gelen merkezlerinden biri olan Isparta’nın büyüleyici çiçekleri, hem çiçek tutkunlarını hem de işletmeleri cezbetmeye devam ediyor. İster yerel sakin olun, ister turist

tarihinde yayınlandı

Isparta Kyk Yurtları Çiçekçi

Isparta bir öğrenci şehri olma yolunda ilerlemektedir. Ögrencinin barınma sorununu çözmek için kyk yurtları var. Kyk yurtlarının büyük bir kısmı kız ögrencilere ayrılmıştır. Buralarda bir çok kişinin çoçuğu veya kız arkadaşı kalmaktadır. Isparta da ki kyk yurtlarında kalan sevdiklerinize çiçek göndermek istediğinizde Yiğitbaşı çiçek ısparta olarak hizmetinizdeyiz. Beyendiğiniz çiçek sizin için kyk yurdunda kalan sevdiklerinize Isparta Yiğitbaşı çiçekçilik tarafından teslim edilir.

Gülistan kyk kız yurdu

Gülistan kyk kız yurdu Süleyman Demirel üniversitesi içinde batı kampüs içindedir. Burada kalan sevdiklerinize Yiğitbaşı çiçek Isparta tarafından çiçeğiniz teslim edilir

Gülcihan kkyk kız yurdu

Gülcihn kkız yurduda Süleyman Demirel üniversitesi batı kapüs içindedir. Buradaki sevdiklerinize de Isparta Yiğitbaşı çiçekçilik olarak çiçeğinizi teslim edelim

Beduzaman kkyk kız yurdu

Bedıuzaman kkız yurduda Süleyman Demirel üniversitesi doğu kampüs içindedir. Birçok kız ögrenciye ev sahipliği yapıyor. Isparta da Beduzaman kyk kız yurdunda kalan sevdiklerinize çiçeğinizi Yiğitbaşı çiçek Isparta olarak teslim edelim

tarihinde yayınlandı

Tüm dünyada kendini gösteren çiçek arz sıkıntısı

Çöpe atılan çiçeklerin fotoğrafları hala bitmek bilmiyor. Özellikle üretimden sevkiyata kadar geçen süreçte artan teslim süreleri, uzayan gümrük kontrol kuyrukları, aksayan tedarik zinciri bunun en büyük sebeplerinden birisi. 2020’de, pandemi nedeniyle dünyanın büyük bir kısmı karantinaya alındığında, birçok çiçek çiftliğinin mahsulü atıldı. Kimse ne olacağını bilmediğinden, her zamanki gibi yeni ürünler ekilmedi.

Şimdi, pandemi ile ilgili tedarik zinciri zorlukları, işgücü kıtlıkları ve büyük büyüme alanlarındaki kötü hava koşulları nedeniyle, özellikle düğün gibi etkinlikler için yetiştirilen türlerde küresel bir taze çiçek sıkıntısı var.

Bay Conti, 30 yıldır çiçek endüstrisinde olaylara odaklanarak çalıştı ve daha önce hiç bu kadar malzeme kıtlığı görmediğini söyledi. Ülke genelinde birçok çiçekçi aynı şeyi gördüklerini söyledi.

Isparta Çiçekçi işletmecisi Mustafa Bey, “Çiçek yetiştiricileri, 2020’deki dünya çapındaki kapanmadan kaynaklanan tüm israf veya satılmayan ürünlerle çok fazla kaybetti ve 2021 ve sonrası için ne kadar plan yapacakları konusunda endişeliydi” dedi. Antalya’da etkinlik yapılmcısı gerçekleşmedi. Mustafa bey, geçmişte bir ürün mevcut değilse bunun tipik olarak izole bir bölgedeki doğal bir felaketten kaynaklandığını söyledi. Ekibi genellikle ihtiyaç duyduklarını başka bir yerde, sadece daha yüksek bir maliyetle bulabilirdi. Ama şimdi durum böyle değil.

Birçok çiftin çiçeklere binlerce lira harcadığı düğünlerde bir artış ile aynı anda vuruyor. Düğün Raporu ticaret grubuna göre, bu yıl ülkede gerçekleşmesi beklenen yaklaşık 500 bin düğün var; Sonuç olarak Mustafa Bey, iş dünyasının pandemiden önceki gibi işlemesinin 2023 yılına kadar sürebileceğini tahmin etti.

“Düğün sezonu yeniden başlamak üzere, bu yüzden hala zor olacak” dedi. “Muhtemelen bir tür istikrardan bir yıl sonrayız.” Isparta Çiçekçi olarak Mustafa Bey bu konuda tedarik açısından sisteme katkı sağlamak adına 2022 sezonunda kendi bölgesindeki çiçekçilerin ihtiyacına yönelik çiçek üretimine başladığını da belirtti.

tarihinde yayınlandı

ISPARTA FATİH MAHALLESİ ÇİÇEKÇİ

Isparta fatih mahallesi şehrin kuzeyin dedir. Fatih Mahallesi şehir merkezine uzak olsada Yiğitbaşı çiçekçilik Isparta olarak hizmetinizdeyiz. Sevdikleriniz Fatih Mahallesinde bulunan ve öğrenciler tarafından çok tercih edilen apartlarda kalıyorsa Isparta yiğitbaşı çiçekçilik siparişlerinizi özenle hazırlar ve teslim eder.

FATİH MAHALLESİ ULAŞIM

Fatih Mahallesi den şehir merkezine ulaşım halk otobüsü ile sağlanır. Şehir dışına gitmek için otogar yürüme mesafesindedir.

NEDEN FATİH MAHALLESİ

Fatih Mahallesi Süleyman Demirel Üniversite sine yakın olması. Otogarın yürüme mesafesinde olması. Mahallenin içinde birçok apart. Yurt ve eğlence yerlerinin olması tercih sebebidir.

Fatih Mahallesi Alışveriş

Fatih Mahallesi Iyaş alışveriş merkezi ve Iyaş avm yakındır. Çiçek siparişi içinse Yiğitbaşı çiçek Isparta yı aramanız yeterlidir. 0246 223 38 39

tarihinde yayınlandı

ISPARTA DAVRAZ MAHALLESİ ÇİÇEKÇİ

Davraz mahallesi eski mahallelerden dir. Davraz mahallesi eski den tek katlı müstakil evlerin oluşturduğu bir mahalleydi.Mahalledeki sevdiklerinize Yiğitbaşı çiçek Isparta olarak çiçek hizmeti vermekteyiz.

Davraz mahallesi nasıl büyüdü

Davraz mahallesi şehrin doğu kısmında ve mahalle sınırları içinde bulunan üzüm bağlarının zamanla imara açılması ile çok katlı binaların yapımına başlandı. Davraz mahallesinin nüfusu arttı.

DAVRAZ MAHALLESİ NİÇİN TERCİH EDERİM

Davraz mahallesi içinde bulunan köy garajı mahallenin ilçe ve köylere ulaşımını kolaylaştırdı. Böylelikle ilçelerde çalışan kişiler Davraz mahallesinde oturmayı tercih ediyor. Bizde Isparta yiğitbaşı çiçekçilik olarak Davraz mahallesinde yaşayan sevdiklerinize çiçeğinizi teslim etmek için Isparta dayız.

DAVRAZ MAHALLESİ ALIŞVERİŞ

Davraz mahallesi içinde çarşamba günü halk pazarı kurulmaktadır, pazar günü ise rus pazarı adı verilen konfeksiyon satıcılarının olduğu pazar kurulmaktadır.

DAVRAZ MAHALLESİ ÇİÇEK TESLİMATI

Isparta da Davraz Mahallesinde yaşayan sevdiklerinize çiçeğinizi Yiğitbaşı çiçek Isparta olarak teslim edelim. Sizler uzakta olsanızda Isparta Yiğitbaşı çiçekçilik bir telefon kadar yakin. Bize 0246 223 38 39 veya whatsapp 0555 973 7957 numaramdan bize ulaşa bilirsiniz

tarihinde yayınlandı

ISPARTA HALIKENT MAHALLESİ ÇİÇEKÇİ

Isparta Halıkent Mahallesi yüksek katlı binalardan oluşan bir mahalledir. Mahalle içinde müstakil ev yoktur. Isparta Halıkent Mahallesi çiçek siparişinizi Yiğitbaşı çiçek Isparta tarafından hazırlanır ve teslim edilir.

Halıkent Mahallesi Ulaşım

Mahalle şehir merkezine çok yakın değildir. 30 dk yürüme mesafesinde çarşıya ulaşabilirsiniz

Ulaşım genel olarak halk otobüsü ve özel araçlarla yapılır. Yiğitbaşı çiçek Isparta siparişlerinizi kendi araçı ile engüzel şekilde hazırlayarak teslim eder.

Halıkent Mahallesi alışveriş yerleri

Halıkent Mahallesine cumartesi günü pazar kurulu. Buraya birçok manav ve çevre köylerden üreticiler gelirler. Çiçek istiyaçlarınız için yiğitbaşı çiçekçilik olarak hizmetinizdeyiz.

HALIKENT MAHALLESİNE ÇİÇEK TESLİMATI

Isparta da Halıkent Mahallesinde yaşayan sevdiklerinize çiçeğinizi Yiğitbaşı çiçek Isparta olarak teslim edelim. Sizler uzakta olsanızda Isparta Yiğitbaşı çiçekçilik bir telefon kadar yakin. Bize 0246 223 38 39 veya whatsapp 0555 973 7957 numaramdan bize ulaşa bilirsiniz

tarihinde yayınlandı

Isparta Emre Mahallesi Çiçekçi

Ispartanın eeski mahallelerinden biri olan Emre Mahallesi şehrin güneyinde kalmaktadır. Mahalle çevre yolu ile ikiye bölünmüştür. Emre Mahallesi çiçek şiparişlerinizi Yiğitbaşı çiçekçilik Isparta tarafından hazırlanır ve teslim edilir.

EMRE MAHALLESİNİN KONUMU

Emre Mahallesi çarşıya yürüme mesafesinde bir mahalledir. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında birçok eski ev yıkılarak yeni siteler yapılmaktadır. Emre Mahallesi konum olarak Yiğitbaşı çiçek Isparta ya yakındır.

Neden Emre Mahallesinde Oturmalıyız

Emre mmahallesi hem konumu, hem havası, musluklardan akan suyun içilebilir tatda olması mahalleye yapılan yeni yapılarla Isparta tanın gözdesi yapmıştır.

EMRE MAHALLESİNE NASIL GİDİLİR

Çerşı merkezde Emre mahallenin her yerin 15 yürüreyek ulaşa bilirsiniz. Ayrıca Çayboyu diye tabir edilen cadde emre mahallesinin kuzeyidedir. Cadde üzerinde günün her saatinde burada yürüyüş ve spor yapan insanlar vardır

EMRE MAHALLESİ ÇİÇEK TESLİMATI

Isparta da Emre Mahallesinde yaşayan sevdiklerinize çiçeğinizi Yiğitbaşı çiçek Isparta olarak teslim edelim. Sizler uzakta olsanızda Isparta Yiğitbaşı çiçekçilik bir telefon kadar yakin. Bize 0246 223 38 39 veya whatsapp 0555 973 7957 numaramdan bize ulaşa bilirsiniz

tarihinde yayınlandı

Manage your events with us

Management Decorations

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don’t look even slightly believable. If you are going to use a passage of Lorem Ipsum, you need to be sure there isn’t anything embarrassing hidden in the middle of text. All the Lorem Ipsum generators on the Internet tend to repeat predefined chunks as necessary, making this the first true generator on the Internet. It uses a dictionary of over 200 Latin words, combined with a handful of model sentence structures, to generate Lorem Ipsum which looks reasonable. The generated Lorem Ipsum is therefore always free from repetition, injected humour, or non-characteristic words etc.

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don’t look even slightly believable. If you are going to use a passage of Lorem Ipsum, you need to be sure there isn’t anything embarrassing hidden in the middle of text. All the Lorem Ipsum generators on the Internet tend to repeat predefined chunks as necessary, making this the first true generator on the Internet. It uses a dictionary of over 200 Latin words, combined with a handful of model sentence structures, to generate Lorem Ipsum which looks reasonable. The generated Lorem Ipsum is therefore always free from repetition, injected humour, or non-characteristic words etc.

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source.

tarihinde yayınlandı

Car Decoration with Flowers

Party Organizers

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of “de Finibus Bonorum et Malorum” (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, “Lorem ipsum dolor sit amet..”, comes from a line in section 1.10.32. The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from “de Finibus Bonorum et Malorum” by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of “de Finibus Bonorum et Malorum” (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. 

tarihinde yayınlandı

Our Best Flowers

Sunflowers

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum is that it has a more-or-less normal distribution of letters, as opposed to using ‘Content here, content here’, making it look like readable English. Many desktop publishing packages and web page editors now use Lorem Ipsum as their default model text, and a search for ‘lorem ipsum’ will uncover many web sites still in their infancy. Various versions have evolved over the years, sometimes by accident, sometimes on purpose (injected humour and the like).

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum is that it has a more-or-less normal distribution of letters, as opposed to using ‘Content here, content here’, making it look like readable English. Many desktop publishing packages and web page editors now use Lorem Ipsum as their default model text, and a search for ‘lorem ipsum’ will uncover many web sites still in their infancy. Various versions have evolved over the years, sometimes by accident, sometimes on purpose (injected humour and the like).

There are many variations of passages of Lorem Ipsum There are many variations of passages of Lorem Ipsum There are many variations of passages of Lorem Ipsum There are many variations of passages of Lorem Ipsum There are many variations of passages of Lorem Ipsum

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source

tarihinde yayınlandı

Decorilla Interior Design

Wedding Decoration

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don’t look even slightly believable. If you are going to use a passage of Lorem Ipsum, you need to be sure there isn’t anything embarrassing hidden in the middle of text. All the Lorem Ipsum generators on the Internet tend to repeat predefined chunks as necessary, making this the first true generator on the Internet. It uses a dictionary of over 200 Latin words, combined with a handful of model sentence structures, to generate Lorem Ipsum which looks reasonable. The generated Lorem Ipsum is therefore always free from repetition, injected humour, or non-characteristic words etc.

Lorem ipsum dolor sit amet Lorem ipsum dolor sit amet, Lorem ipsum dolor sit amet Lorem ipsum dolor sit amet.There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don’t look even slightly believable.

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don’t look even slightly believable. If you are going to use a passage of Lorem Ipsum, you need to be sure there isn’t anything embarrassing hidden in the middle of text. All the Lorem Ipsum generators on the Internet tend to repeat predefined chunks as necessary, making this the first true generator on the Internet. It uses a dictionary of over 200 Latin words, combined with a handful of model sentence structures, to generate Lorem Ipsum which looks reasonable. The generated Lorem Ipsum is therefore always free from repetition, injected humour, or non-characteristic words etc.

tarihinde yayınlandı

Kutlubey Mahallesi Çiçekçi

Isparta il merkezinde konumlu Kutlubey mahallesi, Yiğitbaşı çiçekçilik mağazamıza yakın konumda, şehir merkezindeki bir mahalledir. Kutlubey Mahalle içinde birçok Cafe, Restaurant, giyim mağazası vardır. Bu işyerlerinde çalışan sevdiklerinize Isparta Yiğitbaşı çiçekçilik olarak çiçek servisimiz vardır.KUTLUBEY Mahallesinin batısında Mimar Sinan caddesi doğusunda ise 6 Mart caddesi yeralır. Her iki cadde üzerinde de bir çok banka ve işyeri vardır. Yine cadde üzerinde Isparta nın simgesi olan gül ürünü satış mağazaları vardır. KutlubeyMahallesinde bulunan en önemli yazılardan biride Mimar Sinan camii dir. Cenaze törenleri genelde bu camide olur. Cenaze celengi siparişleriniz Yiğitbaşı çiçek Isparta tarafından hazırlanır ve teslim edilir

KUTLUBEY MAHALLESİ ÇİÇEK TESLİMATI

Isparta da Kutlubey Mahallesinde yaşayan sevdiklerinize çiçeğinizi Yiğitbaşı çiçek Isparta olarak teslim edelim. Sizler uzakta olsanızda Isparta Yiğitbaşı çiçekçilik bir telefon kadar yakin. Bize 0246 223 38 39 veya whatsapp 0555 973 7957 numaramdan bize ulaşa bilirsiniz

tarihinde yayınlandı

Isparta Pirimehmet Mahallesi Çiçekçi

Güller diyarı Isparta’da şehrin merkezinde bulunan mahallelerden biride Pirimehmet Mahallesi dir. İçinde birçok alışveriş merkezi ve pazaryeri vardır. Bu mahalleye vereceğiniz çiçek siparişinizi Yiğitbaşı çiçek Isparta tarafından teslim edilir.

Pirimehmet Mahallesinde neler var

Şehir merkezinde bulunan Piri Mehmet Mahallesi yüksek katlı binalar vardır. Mahalle içinde Kunduracılar sitesi vardır. Burada ayakkabı imalatı ve tamiratı yapan ustalar vardır. Site içerisine Isparta yiğitbaşı çiçekçilik olarak çiçek teslimatı yapmaktayız. Mahallenin içinde yine Fevzi Paşa ilkokulu vardır. Isparta nın en eski okulu diyebiliriz. Isparta Yiğitbaşı çiçekçilik olarak Fevzi Paşa ilkokulu na teslimatımız vardır. Mahallenin batısında Cumhuriyet caddesi vardır. Cadde Isparta nın trafik yoğunluğu çok olan bir yerdir. Cadde üzerinde bircok işyeri vardır. Bu işyerlerinde çalışan sevdiklerinize Isparta Yiğitbaşı çiçekçilik olarak çiçek teslimatı yapılır.

PİRİMEHMET MAHALLESİ E YAKIN YERLER

Mahalle şehir merkezinde olması sebebiyle her yere yakındır. Meydan Avm. Bankalar Kunduracılar sitesi yiğitbaşı çiçek mahalleye yskun yerlerdir

ISPARTA PİRİMEHMET MAHALLESİ ÇİÇEK TESLİMATI

Isparta da Pirimehmet Mahallesinde yaşayan sevdiklerinize çiçeğinizi Yiğitbaşı çiçek Isparta olarak teslim edelim. Sizler uzakta olsanızda Isparta Yiğitbaşı çiçekçilik bir telefon kadar yakin. Bize 0246 223 38 39 veya whatsapp 0555 973 7957 numaramdan bize ulaşa bilirsiniz

tarihinde yayınlandı

Isparta Şehir Hastanesi Çiçekçi

Isparta şehir hastanesi iki bloktan oluşan bir hastanedir. Hastane Isparta ve ilçe halkına hizmet vermektedir. Yakınlarınızı ziyarette bulunamasanızda sizin için çiçeğinizi Yiğitbaşı çiçek Isparta olarak teslim edelim. Hastanemiz C ve D olmak üzere iki bloktan oluşmaktadır. D blok da bulunan doğum servisine Isparta yiğitbaşı çiçekçilik tarafından hazırlana bebek çiçekleri teslim edilir. Sizler şehir dışında olsanızda yakınlarınızın mutluluklarına ortak olmanıza Yiğitbaşı çiçek Isparta olarak yardımcı olalım. Diğer servis hastalarına da yapay çiçek göndere bilirsiniz. Hastane sadece yapay çiçek kabul etmektedir. Sevdikleriniz hastane personeli ise onlara buket ve terraryum siparişlerinizi Yiğitbaşı çiçek Isparta olarak en güzel şekilde teslim ederiz. Isparta Yiğitbaşı çiçekçilik e 0246 223 38 39 ve whatsapp 5559737957 den ulaşabilirsiniz

NEDEN IISPARTA ŞEHİR HASTANESİ

Isparta şehir hastanesi merkezdeki en büyük ve yeni hastanedir. Ayrıca sağlık güvenceniz varsa burada hicbir üçret ödemeden bütün sağlık taramanızı yaptıra bilirsiniz

tarihinde yayınlandı

Hızırbey Mahallesi Çiçekçi

Hızırbey mmahallesi Isparta nın gözde mahallelerinden biridir. Genelde müstakil evlerin yer aldığı mahallede oturan yakınlarınıza çiçek göndermek istediğinizde Yiğitbaşı çiçek ısparta olarak hizmetinizdeyiz.

NEDEN HIZIRBEY MAHALLESİ

Hızırbey mahallesi havası temiz bir mahalledir

Evleri bahçelerine çiçekler, meyve ağaçları dikilmekte dir. Sevdiklerinizi mutlu etmek istediğinizde onlara çiçek göndermek için Isparta Yiğitbaşı çiçekçiliği aramanız yeterli olacaktır..

HIZIRBEY MAHALLESİ NEREDE

Hızırbey mahallesi oldukca büyük bir mahalledir. Bır ucu şehir merkezinden başlayıp Isparta tanın batısına dogru büyüyen bir mahalledir. Yiğitbaşı çiçek Isparta olarak mahallenin tamamına çiçek teslim etmekteyiz. www.ispartacicekci.com, 0246 223 38 39 nolu numaradan veya whatsapp 5559737957 ulaşabilirsiniz.

tarihinde yayınlandı

Gülistan Mahallesi Çiçekçi

Isparta da Gülistan mahallesi kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenilenen bir mahalledir. Gülistan mahallesi çiçek siparişinizi Yiğitbaşı çiçek Isparta olarak teslim edelim. Gülistan mahallesi çok katlı binaların yer aldığı bu mahallede oturan sevdiklerinize çiçek göndermek istediğinizde Isparta yiğitbaşı çiçekçilik olarak hizmetinizdeyiz.

NEDEN GÜLİSTAN MAHALLESİ

Isparta il merkezinde yenileme çalışmaları halen devam eden Gülistan mahallesi yeni cazibe merkezi haline geldi. Burada site bahçelerine çiçekler dikilmekte mis gibi gül kokuları duyulmaktadır. Sevdikleriniz gül kokuları içinde yaşasada onları mutlu etmenize Isparta yiğitbaşı çiçekçilik yardımcı olalım.

GÜLİSTAN MAHALLESİ ULAŞIM

Gülistan mahallesi şehir merkezindeki bir yere ulaşmanız kolaydır. Halk otobüsü kullana bilir veya güzel havada 15-20 dk çarşıya ulaşa bilirsiniz. Yiğitbaşı çiçek mahalleye çok yakındır. Isparta Yiğitbaşı çiçekçilik Gülistan mahallesinin tamamına çiçek teslim etmekteyiz.

Size bir telefon kadar yakınız. 0246 223 38 39 nolu numaradan veya whatsapp 5559737957 numaradan bize ulaşa bilirsiniz.

tarihinde yayınlandı

Modern Evler Mahallesi Çiçekçi

Isparta il merkezindeki mahallelerden bir tanesi de Modern Evler mahallesidir. Yiğitbaşı Çiçekçilik olarak ısparta Modern Evler mahallesi adresli çiçek siparişi vermek isteyen müşterilerimizin çiçek sepeti, çiçek buket, ve diğer aranjman çeşitleri özenle hazırlanıp teslim edilmektedir.

MODERN EVLER MAHALLESİ NEREDE?

Isparta modernevler mahallesi ilk kurulduğunda şehrin kuzey kısmında kalmaktayken, zaman için Isparta il merkezinin gelişmesi ile merkezi bir konum kazanmaya başlamıştır. Isparta Otogarı, Iyaş Park AVM gibi lokasyonlara yakın olan mahalle ulaşımı kolay olması, kiralık 1+1, 2+1, ve stüdyo dairelerin çok olması nedeniyle her geçen gün daha tercih edilir hale GELMİŞTİR

NEDEN MODERN EVLER MAHALLESİ

Modern Evler Mahallesi öğrencilerin çok tercih ettiği bir mahalledir. Isparta otagarı. Iyaş alışveriş merkezi ve birçok eğlence merkezine yakındır.

MODERN EVLER MAHALLESİ ULAŞIM

Mahalleye bir çok halk otobüsü ile ulaşım saglaya bilirsiniz. Otogara gitmek için 10dk yürümeniz yeterli olacaktır. Sdü gitmek için ise otobüs hemen mahallenin yanındaki ana caddeden her 30 dk geçmektedir

Isparta Yiğitbaşı Çiçekçilik ile modern evler çiçek siparişleriniz için 0 246 223 38 39 numaralı telefondan iletişime geçebilir, ısparta modernevler çiçek siparişi verebilirsiniz.

tarihinde yayınlandı

Isparta Merkez Çiçekçi

1.Isparta şehir merkezine şehrin kuzey girişinden girdiğinizde sizi SDÜ karşılar(Süleyman Demirel Üniversitesi) şehir merkezine yaklaşık 10 km mesafededir. SDÜ batı ve doğu kampüsü olarak iki bölümden olşur.

2.SDÜ de sora Çünür mahallesi vardır.

3.Şehir merkezine yakalşırken şehirler arası otogar karşınıza çıkar.

4. şehrin girişindeki cadde Süleyman Demirel caddesidir. Daha sonra Özkanlar kavşagında sonra Isparta şehir merkezine ulaşmanıza sağlayan Mimar Sinan caddesine giriesiniz.Yolun sonunda karşınıza Isparta nın merkezi diye bileceğimiz Kaymak Kapı metdanına ulaşırsınız. Burada ilk gördüğünüz Süleyman Demirel in büstü olur.

5. Isparta merkezde ayrıca hareketlı caddeleri olan Cumhuriyet ve 6 mart caddeleri vardır.

6.Isparta merkezde gül ürünleri r, minyatür halı, Isparta ya özgü hediyelik eşya mağzaları vardır .

tarihinde yayınlandı

Phalaenopsis Orkide Bakımı

Phalaenopsis veya ‘Kelebek Orkide’ de denildiğine rastlanılan bitki, üretim kolaylığı ve yıl boyunca çiçek açan dallarının mevcudiyeti nedeniyle en yaygın orkidedir. Orkide, evde kolayca yetiştirilir ve çok uzun süre çiçek açmaz. Olgun bir orkide, iyi boyutlu çiçeklerle dolu zarif çiçek salkımları ile yılın çoğunda çiçek açacaktır. Saf beyazlardan alışılmadık benekli alacalılara, Orkide kesinlikle sizi memnun edecektir. Diğer birçok orkidenin aksine, Phalaenopsis her an saksı değişimi yapılabilir, ancak genellikle çiçek açmadığında bunu yapmak en iyisidir.

Phalaenopsis orkidelerinin yetiştirmede, pencere kenarı dolaylı ışığı ve orta derecede nem gerekir. Orkideler, ev bitkileri kadar iyidir ve orta derecede parlak bir pencere kenarında büyüyecek ve çiçek açacaktır. Her yıl bir Phalaenopsis bir veya iki yeni yaprak çıkarır. Büyüme aşaması tamamlandıktan sonra, genellikle sonbaharda, üstten ikinci veya üçüncü yaprağın altındaki gövdeden bir çiçek çivisi çıkacaktır. Bazen, sürekli olarak sıcak bir evde yetişen bir Phalaenopsis’e, çiçek açması için birkaç gece daha düşük sıcaklıklar (15-18’ler) yaşamasına izin vererek düştüğünü fark etmesine yardım etmeliyiz. Phalaenopsis orkideleri kışın sonlarında ilkbaharda çiçek açar.

Haziran sonu ve Temmuz aylarında koleksiyonumuzdaki Phalaenopsis orkideleri nihayet çiçeklerini yitirecek, bazıları bir süre daha çiçek açacak. Orkideleri saksı değiştirmek için ideal zaman, çiçeklerin bittiği zamandır ve Phalaenopsis bir istisna değildir. Orkide çiçek açmayı bitirdiğinde, yeni çiçek sivri uçlarına hazırlık için yeni kökler ve yapraklar yetiştirmeye odaklanacaktır.

Yeni bir orkide sahibi için iyi sulama uygulamaları oluşturmak ilk başta biraz zor olabilir. Her büyüyen ortam benzersizdir,İzmir’deki bir güneşten korunma sundurması, Isparta’daki bir pencere pervazında farklı sulama gerektirir. Phalaenopsis genellikle nemli kalmayı sever, ancak ıslak değil ve her zaman iyi drenajı olan bir kapta tutulmalıdır.

Phalaenopsis orkide bakımı için temel bakım gereksinimleri şunlardır:

Büyümek için orta derecede ışık alan bir pencere veya benzeri bir yer.
Kurumaya başladığında sulama, genellikle her 7 ila 10 günde bir.
Orkideler için yapılmış bir gübre ile gübreleme.
Taze orkide karışımı ile çiçeklenme bittiğinde saksı/toprak değişimi.

Orkide Bakım Rehberi – Phalaenopsis
Bahar yaza dönerken Phalaenopsis çiçeklerinin (genellikle ani) düşmesinden korkuya kapılmayın. Bu, Phalaenopsis’in çiçeklerini dökmesini ve büyüme mevsimine başlamasını beklediğimiz zamandır. Kışın veya ilkbaharda erken sonbaharın soğumasını ve çiçek açtığını fark ettiklerinde tekrar büyümlerini bekliyoruz.

Phalaenopsis orkideleri yılın büyük bir kısmında çiçek açtıklarından, çiçek açmayı bitirdikten hemen sonra onları yeniden yerleştirme fırsatını değerlendirmek en iyisidir. Phalaenopsis, özellikle genç olanlar, genellikle saksı değişimi konusunda gelişir. Büyüme için taze orkide toprağı gereklidir. Saksı değişimi sürecini göstermek için, yakın zamanda bir video da hazırlamaya çalışacağız.

Yeniden doğacak güçlü bir orkide yetiştirmek, güçlü bir kök sistemi geliştirmeyi gerektirir. Bir orkidenin yaprakları güzel görünebilir, ancak sağlam bir kök sistemine sahip değilse, hemen yeniden patlamaz ve gelişmez. Phalaenopsis epifitler (hava bitkileri) olduğundan, bir saksıda olmaktansa ormanda bir ağaca tutunmayı tercih ederler. Saksıya konulduğunda orkide köklerinin nefes alabilmesi çok önemlidir. Bu, en kaliteli orkide karışımının seçimini son derece önemli hale getirir. Marketlerde satılan genel orkide karışımlarına aldanmayın. Orkide karışımları söz konusu olduğunda, kalite ve tazelik gerçekten önemlidir. Mağaza markalarına kıyasla en kaliteli malzemelerden taze bir karışımın yarattığı farkı bir kez gördükten sonra, o düşük kaliteli karışımlara bir daha geri dönmek istemeyeceksiniz.

Birçok Phalaenopsis, Sphagnum yosununda saksı olarak satılır ve çoğu zaman yosun, bitkilerin satış için taşınırken nemi tutmasına yardımcı olmak için köklerin etrafına çok sıkı bir şekilde paketlenir. Ancak evimize girdikten sonra, sıkıca paketlenmiş yosun genellikle çok fazla nem tutar. Bu yosunun değiştirilmesi önerilir. Ne yazık ki, bu karışımlar genellikle köknar kabuğu ve turba yosunundan yapılır. Bununla birlikte, Phalaenopsis, sfagnum için kullanıldıklarında, ek strese neden olan köknar kabuğu karışımına geçmekten hoşlanmaz. Sorun, bir orkidenin yosun içinde saklanması değil, sorun orkidenin yeni büyüme koşulları için yosunun ne kadar sıkı paketlenmiş olmasıdır. Temiz ve taze ğaça kabukları ve kaliteli uygun yosunlar, dünyanın en iyi orkide üreticilerinin çoğu için saksı ortamıdır ve hobiler için de mükemmel bir seçimdir.

tarihinde yayınlandı

Çiçekli Bitkiler Nasıl Bakılmalı

Kendi deneyimlerime göre, çiçekli bitkilerin düzgün büyümesi için özenli bakıma ihtiyacı var. Bu bitkilerden bazıları hava koşullarındaki değişikliklere oldukça duyarlıdır ve sert koşullarda kısa sürede kuruyup ölebilir.

Çiçek yetiştiriyorsanız ve onlardan iyi bir sonuç almayı umuyorsanız, bahçenizi sulamaktan ve yabani otlardan temizlemekten daha fazlasını yapmanız gerekir. Kuruyan çiçekleri ve dalları temizleme, budama ve zararlılara ve hastalıklara karşı kontrol etme gibi başka şeyler yapmayı düşünmelisiniz.

Bu yazıda, bahçenizdeki, vazolarınızdaki veya saksılarınızdaki çiçek bitkilerine nasıl düzgün bir şekilde bakılacağını irdeleyeceğim. Bitkilerinize uygulamanız gereken önemli bakım uygulamalarını görmek için okumaya devam edin.

Bahçenizdeki veya Vazolarınızdaki Çiçekli Bitkilere Kısaca Nasıl Bakmalısınız?
Çiçeklerinizi düzenli olarak sulayın
Uygun gübreler uygulayın
Çiçek bahçenizdeki yabani otları temizleyin
Çiçekleri malçlayın
Onlara yeterince güneş ışığı sağlayın
Zararlıları önleyin ve kontrol edin
Hastalıkları önleyin ve kontrol edin
Çiçek bitkilerinizi hayvanlardan koruyun
Bitkilerinizi kuru dallardan arındırın ve budayın
Kuruyan çiçekleri kesin, ayıklayın
Kendisi dik duramayan çiçeklere bir destek sağlayın
Çiçek bahçenizde temiz aletler kullanın
Toprağı gerektiğinde değiştirin

 1. Çiçeklerinizi Düzenli Olarak Sulayın
  Yaz sezonunda çiçeklerinizi günde en az bir kez sulamanız gerekir. Bitkiler bu mevsimde çok fazla su kaybederler ve iyi sulanmazlarsa solabilir veya bodur büyüme yaşayabilirler. Diğer mevsimler oldukça serin ve ıslaktır ve çiçeklerinizi haftada iki kez sulayabilirsiniz.

Bahçenizde kullanacağınız su miktarını belirlemeye gelince, çiçeklerin türlerini ve su gereksinimlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Dikkate alabileceğiniz diğer faktörler, bahçenizdeki toprak türü ve bölgenizdeki yağış miktarıdır.

Not: Fazla sulama ve kötü sulama yöntemleri bitkilerde mantar hastalıklarına neden olabilir. Bu nedenle doğru miktarda uygulanması ve suyun yapraklara değil doğrudan toprağa uygulanması gibi güvenli sulama yöntemlerinin kullanılması önerilir.

 1. Uygun Gübreleri Uygulayın
  Bahçe toprakları, bitkileri yetersiz besin maddelerine maruz bırakarak zamanla verimini kaybeder. Bahçenizde düşük toprak verimliliği belirtileri fark ettiğinizde, çiçeklerinize hemen uygun gübreleri uygulamanız gerekir.

Çiçekler için en iyi gübreler suda çözünebilen veya sıvı olanlardır. Bazı gübreler yanlış kullanıldığında bitkileri kavurabilir. Örneğin, yüksek miktarlar kullanıldığında veya yanlış zamanda uygulandığında. Bu sorunu önlemek için, üreticinin gübre talimatlarını izlemeniz gerekir.

Suda çözünür / sıvı gübre ararken, orada çok sayıda sahte gübre olduğu için en iyisini seçmeniz gerekir. Ancak bu makaleyi bulduğunuz için kendinizi şanslı sayın çünkü bitkilerinizin ihtiyaç duyduğu gübre Dr. Earth Bud ve Bloom Booster’dan başka bir şey değildir! Bu çiçeklenme güçlendiriciyi bulmadan önce bir dizi çiçek gübresini başarılı olmadan denedim.

Öyleyse neden bu bitkiler için en iyi gübre? Pekala, uygulamadan birkaç ay sonra salınmaya devam eden sayısız besin maddesi ile doludur. 7 faydalı toprak mikrop suşu ve 8 ekto ve endo mikoriza suşu içerir. İkincisi, diğer faydaların yanı sıra kuraklık direncini artırır.

Ayrıca% 100 organik ve doğaldır, GDO içermez, insanlar ve evcil hayvanlar için güvenlidir ve bir püskürtücü kutusu içinde gelir, böylece püskürtmeye hazırdır ve bir püskürtücü aramanıza gerek kalmaz. Toz halini de alabilir, önerildiği gibi suyla karıştırıp bu püskürtücü ile uygulayabilirsiniz. Birkaç boyutta mevcuttur, böylece her zaman çiçeklerinizin sayısına uygun bir boyut bulabilirsiniz.

 1. Çiçek Bahçenizdeki Yabancı Otları Çıkarın
  Yabani otlar, faydalı bitkilerle kaynaklar için rekabet eder ve zararlıları ve hastalıkları barındırabilir. Çiçeklerinizden en iyi verimi alabilmek için bahçenizde yetişen yabani otları temizlemeniz gerekir.

Daha küçük bir bahçede çiçek yetiştiriyorsanız veya saksı ve vazo kullanıyorsanız, yabani otları köklerinden sökerek kontrol edebilirsiniz. Daha büyük bir bahçe için, çapa ve toplama gibi bahçe aletlerini kullanmanız gerekir ve her hafta sonra yabani otları ayıklayabilirsiniz.

 1. Çiçeklerinizi Malçlayın
  Malçlama, esas olarak toprağın nemi tutmasına yardımcı olmak için yapılır ve su kıtlığı olan yerlerde tavsiye edilir. Bu bahçe uygulamasının yabani otları kontrol etmek ve toprak sıcaklığını düzenlemek gibi başka faydaları da vardır. Ve bilmiyorsanız, toprağı doğal veya sentetik malzemelerle kaplamayı içerir.

Bahçenizde malç kullanmaya karar verirseniz, bitkilerinizin güzelliğini bozmayanları tercih etmeniz gerekir. Önerilen bazı malçlar arasında çimen, yapraklar, talaş ve polietilen kağıtlar bulunur.

 1. Bitkilerinize Yeterli Güneş Işığı Sağlayın
  Güneş ışığı bitkilerdeki enerji kaynağıdır ve bu nedenle çiçeklerinizin yeterince almasını sağlamanız gerekir. Bazı çiçekler her gün saatlerce güneş ışığına ihtiyaç duyarken, diğerleri, örneğin iç mekanlar, sadece birkaç saate ihtiyaç duyar. Bu nedenle bitkilerinizin yeterli ışık alabilmeleri için ışık gereksinimlerini bilmeniz gerekir.

Bitkilerinizin yeterince güneş ışığı almasını sağlamanın bir yolu, bahçenizi yüksek binalardan veya büyük ağaçlardan uzağa kurmaktır. Bu temelde güneş ışığı tıkanmasını önlemek içindir. Bitkileriniz uzun saatler güneş ışığına dayanamazsa, günün bazı saatlerinde güneş ışığını engellemek için bahçenizin etrafına bir bariyer veya vazolar yerleştirebilirsiniz.

 1. Zararlıları Önleyin ve Kontrol Edin
  Haşereler çiçek bitkilerini kolayca öldürebilir, bu nedenle bahçenize saldırmalarını önlemek önemlidir. Bahçenizi yabani otlardan ve çöplerden uzak tutarak bazı haşereleri önleyebilirsiniz. Bariyerler ve tuzaklar kurarak diğer zararlıları önleyebilirsiniz. Bilmeniz gereken bazı zararlılar arasında böcekler, akarlar, yaprak bitleri, beyaz sinekler ve sivrisinekler bulunur.

Bitkilerinize kazara haşereler saldırırsa, zararlı organizmaları öldürmek için uygun böcek ilacı kullanmanız gerekir. Zararlıların yayılmasını kontrol etmek için çok etkilenen bitkileri de ortadan kaldırabilirsiniz.

İyi bir pestisit ararken çok dikkatli olmalısınız çünkü piyasadaki pestisitlerin çoğu sahte. Genelde bahçemdeki çok sayıda zararlı böceği ortadan kaldırabilen Bayer Gelişmiş Çift Etkili Haşere Öldürücü kullanıyorum. Bu böcek ilacını keşfedene kadar çiçek bahçemde zararlılar büyük bir sorundu. Bahçenizde haşere tehdidi varsa onu almanızı tavsiye ederim!

Bitkiler ağır şekilde etkilendiğinde bile, bu böcek ilacı zararlı organizmaları etkin bir şekilde öldürür, çiçeklerinizi canlandırır ve bahçenizi zararlılardan uzak tutar. Yağmur geçirmezdir ve iç mekan bitkilerini korumak için kullanılabilir. Yaprak bitlerini, yaprak madencilerini, Japon böceklerini, beyaz sinekleri, gül tatarcıklarını ve diğerlerini kontrol eder. Bir püskürtücü kutusu içinde gelir ve kullanıma hazırdır.

 1. Hastalıkları Önleyin ve Kontrol Edin
  Zararlı böcekler gibi hastalıklar da çiçeklere oldukça zararlıdır. Çoğu bitki hastalığına mantarlar, bakteriler ve virüsler neden olur. Bilmeniz gereken bazı hastalıklar arasında antraknoz, bakteriyel yaprak lekesi, ovulinia yaprağı yanıklığı ve beyaz pas bulunur.

Bahçenizde, saksılarınızda veya vazolarınızda aşırı su kullanımından kaçınarak mantar hastalıklarını önleyebilirsiniz. Öte yandan temiz ayıklama ve budama aletleri kullanarak bakteriyel ve viral hastalıkları önleyebilirsiniz.

Bitkilerinize bir hastalık bulaşırsa, hastalığa neden olan mikroorganizmaları öldürmek için uygun kimyasallar kullanmanız gerekir. Hastalığın nedenine bağlı olarak en iyi fungisit, bakteri öldürücü veya virüsitleri aramalısınız.

 1. Çiçek Bitkilerinizi Hayvanlardan Koruyun
  Otçullar gibi bazı hayvanlar, yapraklarla beslenerek çiçek bahçelerini yok edebilir. Köpekler ve kediler gibi diğer hayvanlar da bahçe bitkileri üzerinde yıkıcı olabilir.

Bahçenizi hayvanlardan korumanın en iyi yolu bir bariyer kurmaktır. Maksimum koruma sağlayan ve yine de bahçeyi görünür tutan tel çit gibi bir bariyer kullanabilirsiniz.

 1. Bitkilerinizi Tutun ve Budayın
  Bitki bakımı dünyasında kıstırma, yanal büyümeyi teşvik etmek ve iyi şekli desteklemek için gövde uçlarını çıkarma işlemidir. Dallanmayı artırmak ve daha fazla çiçek oluşumunu teşvik etmek için bitkilerinizi kıstırmanız önerilir.

Öte yandan, budama, bitkilerin büyümesini kontrol etmek için aşırı büyümüş dalları kesme işlemidir. Bitkilerinizden bazılarının yavaş büyüyen dalları varsa, tek tip yükseklikler ve kompakt şekiller elde etmek için onları geriye doğru kesebilirsiniz.

 1. Bitkilerinizi İnceltin ve Parçalayın
  İnceltme, kalan bitkilerin büyümesi için yer açmak için fazla bitkilerin uzaklaştırılması işlemidir. Bahçenizde tüm çiçekler için yeterli kaynak yoksa, bu işlemi yapabilirsiniz.

Öte yandan, ayıklama, kalan bitkilere daha fazla yer açmak veya zararlıları ve hastalıkları kontrol altına almak için istenmeyen bitkileri (aşağı, zayıf, istila edilmiş veya hastalıklı) uzaklaştırma işlemidir. Çiçek bahçenizde istenmeyen bazı bitkiler varsa, sağlıklı olanların düzgün bir şekilde büyümesini sağlamak için bunları kaldırmanız gerekir.

 1. Bitkilerinizi Dik Durabilmeleri İçin Destekleyin
  Bitki gövdelerine destek sağlamak için dikme yapılır. Zemine bir kazık veya çubuk sabitlemeyi ve üzerine bir sap bağlamayı içerir. Zayıf gövdeli bitkilerde veya bitkilerin belirli bir yönde büyümesi gereken yerlerde yapılır.

Bahçenizde zayıf saplı çiçekler varsa, bunları dikmek için bambu çubukları veya başka bir hafif ahşap kullanabilirsiniz. Çubukları yere sabitlemeniz ve sapları üzerlerine iplerle, bir bahçe bandıyla veya bir bez şeritleriyle bağlamanız gerekir.

 1. Bitkilerinizi Baştan Çıkarma
  Çıkarma, daha fazla çiçek açmayı teşvik etmek için bir bitkiden eski veya ölü çiçek başlarını çıkarma işlemidir. Kendi tecrübelerime göre bu süreç çiçeklenme dönemini uzatabilir. Ayrıca bitkilerin düzenli görünmesini de sağlayabilir.

Bitkilerinizi öldürmek için parmaklarınızı kullanarak eski veya ölü çiçek başlarını çıkarabilirsiniz. Bitkilerinizin çıkarılması gereken çok sayıda kafası varsa, bunları kısa sürede çıkarmak için bir kesme aleti kullanabilirsiniz.

 1. Çiçek Bahçenizde Temiz Aletler Kullanın
  Bahçe aletleri hastalıkları yayabilir, bu nedenle ayıklama ve budama aletlerinizin her zaman hastalığa neden olan mikroorganizmalar içermediğinden emin olmanız gerekir. Kullanımdan önce ve sonra temizlemeniz ve dezenfekte etmeniz önerilir.

Aletlerinizi dezenfekte etmeye gelince, önce klorlu ağartıcı, trisodyum fosfatlar veya izopropil alkol gibi iyi bir dezenfektan aramanız gerekir. Dezenfektan ile aletleri sadece kimyasalla yıkayabilirsiniz. Aletleri kimyasala en az beş dakika daldırabilirsiniz. Aletlerinizi daldırma yoluyla dezenfekte etmeye karar verirseniz, büyük bir kap ve daha fazla dezenfektan kullanmanız gerekebilir.

 1. Toprağı Değiştirin
  Topraklar zamanla fiziksel özelliklerini kaybederek bitki büyümesini sürdürme kapasitelerini düşürür. Bahçeniz veya saksı toprağınız, fiziksel özelliklerinin bozulması nedeniyle çiçeklerinize yetmiyorsa, değiştirmeniz gerekir.

Yerel bahçe merkezinizden yeni toprak elde edebilirsiniz. Ayrıca evinizde veya işyerinizde başka bir yerden toprağı da kullanabilirsiniz, ancak herhangi bir zararlıyı ve hastalığı öldürmek için toprağı fumigasyona tabi tutmanız gerekir.

Sonuç
Gördüğünüz gibi bahçenizdeki çiçek bitkilerinize bakmak iyi bir iştir ama bakım uygulamalarını yapmak oldukça kolaydır. Bu çiçekleri yetiştiriyorsanız, güzel bir bahçe sürdürmek ve mülkünüzün estetik değerini artırmak için bu kılavuzdan yararlanabilirsiniz.

Kaynaklar

 • Henry D. “How to Grow Flowers the Organic Way.”. gardenorganic.org.uk. Flower Gardening.Garden Organic. Henry Doubleday Research Association. (2010).
 • Scott E. “Getting Started in the Production of Field-Grown, Specialty Cut Flowers.”. (PDF). hort.vt.edu. Virginia Tech. (2006).
 • Huyser-Honig J. “Quick Cut Flowers.”. garden.org. National Gardening Association. (2008).
 • Jeannette K., Brown D. “Indoor Plants: Care and Management.”. articles.extension.org. eXtension.(2008).
 • Sandborn D. “Plan Now For a Beautiful Flower Cutting Garden.”. msue.anr.msu.edu. Flower Gardening. Michigan State University. (2017).
tarihinde yayınlandı

Isparta hangi bölgede?

Isparta ili Akdeniz bölgesinde, bölgenin batısında yer almaktadır. Batı Akdeniz olarak anılan bölgede Isparta, Burdur ve Antalya illeri vardır.

TR61 olarak da adlandırılan Batı Akdeniz, ulaşımı kolay bir bölgedir.

Isparta ilinin sınır komşuları güneyde Antalya, kuzeydoğuda Konya, kuzeyde Afyonkarahisar, batıda Burdur şeklindedir. Burdur yaklaşık 30 km mesafededir.

Antalya Isparta arası yaklaşık 125 km olup, gun içinde neredeyse her saat başı otobüs seferi mevcuttur.

Isparta Süleyman Demirel havalimanı şehre yaklaşık 25 km mesafededir. Isparta İstanbul seferleri THY tarafından düzenlenmektedir.

tarihinde yayınlandı

Çiçek Sepeti Gönderimleri

Isparta Çiçekçiniz, Yiğitbaşı Çiçekçilik ile farklı aranjman çeşitleri arasından beğendiğinizi satın alabilir, sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Çiçek tanzimleri buket, demet olabileceği gibi vazoda ve sepette, ve hatta aklımıza gelebilecek her hangi bir aksesuar ile bile hazırlanabilir.

Çiçek Sepeti Çeşitleri

Çiçek sepetleri genellikle doğal malzemelerden üretilmektedir. Çiçek sepeti deyince ilk akla gelen yuvarlak üzeri oval saplı sepetler aklımıza gelir. Bunun yanında kare, oval, konik ve diğer şekillerde de çiçek sepeti çeşitleri görülmektedir.

Çiçek Sepetinde kullanılan ürünler

Çiçek sepetleri bambu, ağaç kabuğu, ağaç lifleri, doğal ağaçlar, sentetik fiberler ve benzeri ürünler ile örülmektedir. Bazı çiçek sepeti çeşitleri ise örme yerine ahşap işleme teknikleri ile üretilmektedir.

Isparta çiçek sepeti çeşitleri için bize ulaşabilirsiniz. İstediğiniz çiçekleri, farklı çiçek sepeti türleri içerisinde tanzimleyerek sevdiklerinize ulaştırıyoruz

tarihinde yayınlandı

Isparta Çünür Çiçekci

Isparta Çiçekçi, Yiğitbaşı Çiçekçilik olarak Çünür mahallesine çiçek teslimatı yapmaktayız. Çünür mahallesi yeni imara açılan Yeni Şehir olarak adlandırılan bölge ile nüfusu artan bir bölgedir.

Çünür Mahallesi Hakkında

Başta Süleyman Demirel Üniversitesi kampüsü – Doğu Kampüs ve Batı Kampüs, Kredi yurtlar Kurumu yurtları – Mensucat arkası KYK yurtları olmak üzere oldukça geniş bir bölgedir. ekli haritada görebileceğiniz üzere Isparta il merkezine ~10 km mesafedir. Şehir trafiğinde ulaşım ortalama 30 dakika sürmektedir.

Çünür KYK Hakkında Bİlgi

Çünür Mahallesinde çok sayıda KYK yurdu bulunmaktadır.

Doğu Kampüs Yurtları

Sabancı Kız Öğrenci Yurdu

Batı Kampüs Yurt

Isparta Gülcihan Kız Öğrenci Yurdu

KYK Yeni Yurtlar

Mihri Hatun Kız Öğrenci Yurdu

Bediüzzaman Said Nursi Erkek Öğrenci Yurdu

Çünür Çiçek Gönderimi

Isparta Çünür Çiçek teslimatları il merkezindeki mağazamızdan yapılmaktadır. ısparta çiçekçi- Yiğitbaşı Çiçekçilik web sitesinden sipariş oluşturabilirsiniz. Adres bölgesi olarak Çünür seçerek ısparta çünür çiçek siparişi verebilirsiniz.

Ayrıca 0 246 223 38 39 numaralı telefondan ve 0 555 973 79 57 numaralı WhatsApp hattından bize ulaşabilirsiniz.

Çünür mahallesi ulaşım

25 yıl önce köy olan Çünür, daha sonra mahalle olarak belediye sınırlarına dahil olmuştur. Isparta merkezinde il merkezi olarak kabul edilen Kaymakkapı Meydanına göre kuzeyde yer almaktadır. Afyonkarahisar istikametinden şehre gelirken girişte konumludur. Ankara, İzmir, İstanbul ve benzer yönlere seyahat eden otobüs seferleri mahallenin arasından geçen Süleyman Demirel Bulvarı üzerinden gitmektedir. Bu bölgeye gelen yolcular otogara gitmeden burada inebilmekte, buradan binebilmektedir. Mahalle il merkezine yürüme mesafesi olarak kabul edilmesi zor bir uzaklıktadır. En az 1.5 saat yürüyüş mesafesindedir. Bölgeye çünür mahallesi otobüsleri yanı sıra, Süleyman Demirel Bulvarı üzerinden geçen diğer Isparta Belediyesi Halk Otobüsleri ile de ulaşılabilir. SDÜ, Mehmet Tönge mahallesi, Tıp Fakültesi otobüsleri yakın mesafeden geçmektedir.
		
tarihinde yayınlandı

Meddem Hastanesi

Meddem Hastanesini,  1997 yılında Bahçelievler Mahallesinde Yedi şehitler Şifa Polikliniği ile sağlık sektörüne adım atmıştır.  3 pratisyen hekim,  1 diş hekimi ile birlikte diğer sağlık çalışanlarından oluşan ekip temel sağlık ve hemşirelik hizmetleri sunarken,  bölgesel olması sebebi ile de az bir sürede halkın güvenini kazandı. Lakin ulaşım açısından ile merkezine uzak olması daha fazla kişiye hizmet sunması önünde bir engeldi.

1999 yılında Çarşı Şifa polikliniği açıldı ve Part-time ve full-time görev yapan uzman hekimlerimiz ile beraber laboratuar tetkikleri de yapılmaktaydı. Çalışan sağlık personeli sayısı ise ortalama 20 idi.2004 yılında 111. caddede Yeni yerinde Şifa Tıp Merkezi hizmete başladı.

Daha modern ve etkkili bir hizmet sunmak adına da şu anda Süleyman Demirel Bulvarı Ekonomi kampüsü karşısındaki yerinde Meddem hastanesi olarak daha geniş bir kadro ve daha da modern koşullarda sağlık hizmetleri sunulmaya başlandı.

Meddem hatanesine telefon ile ulaşmak için TIKLAYIN

Meddem Hastanesi İletişim Bilgileri için Tıklayın

Yiğitbaşı Çiçekçilik olarak, Isparta çiçekçi, Meddem Hastanesi çiçek siparişlerinizi özenle teslim ediyoruz. Isparta Meddem Hastanesi adresli çiçek siparişlerinizi vermek için bize 0 246 223 38 39 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

tarihinde yayınlandı

Hoşgeldin Bebek (mavi) 

Beyaz gala ve mavi orkideler ile hazırlanmış Erkek bebekli yapay çiçek aranjmanı

Isparta çiçekçi!  Çiçek gönderimi .Isparta il mezkezi ndaki Şehir hastanesi, Meddem hastanesi, Davraz yaşam hastanesi, sdü araştırma uygulama hastanesindeki bebek tebrikleri için siparişleriniz yiğitbaşı çiçek Isparta çiçeğinizi teslim eder

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Looks from the Roswana, 2015

For Joesendra, this is only her second fashion week showing, following her presentation at a Fashion World on this January. It was meant to be about getting back out there and doing it on its own over Street Market in New York and London, as well as IT Hong Kong, approached her about orders.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Color your Hair

Bear claw cake cake apple pie candy muffin. Dessert croissant soufflé cheesecake dessert croissant dragée candy canes candy canes. Wafer wafer oat cake pudding marzipan. Apple pie soufflé cake marshmallow. Fruitcake tiramisu dessert chupa chups ice cream gingerbread. Jelly caramels carrot cake biscuit jujubes soufflé muffin. Gummi bears bear claw jelly beans liquorice. Marzipan bonbon candy canes gummi bears jelly-o soufflé. Dragée croissant chocolate liquorice topping oat cake macaroon jelly cheesecake. Sugar plum tiramisu gummi bears dessert halvah icing. Pastry donut sweet roll. Danish tiramisu oat cake sweet.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

New Styling Collections

Phasellus at ligula consequat purus dignissim sodales non ac nisi. Vestibulum vehicula erat in purus vestibulum facilisis. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam fringilla dolor quis enim pulvinar, sit amet dictum lacus ultricies. Donec sed justo efficitur, pulvinar elit in, dignissim nibh. Nulla porttitor tortor et mi auctor condimentum. Aliquam sodales ac quam in pharetra.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Consectetur adipiscing

Consectetur adipiscing elit. Aenean lectus nisi, convallis a tortor vitae, congue luctus velit. Vivamus faucibus massa non ultrices molestie. Aliquam erat volutpat. Nulla eget sem nisi. Suspendisse vel dui lorem. Mauris tristique ullamcorper rhoncus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi quis sem at ex euismod mattis nec eu neque.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Lacus Ultricies

Donec sed justo efficitur, pulvinar elit in, dignissim nibh. Nulla porttitor tortor et mi auctor condimentum. Aliquam sodales ac quam in pharetra. Phasellus at ligula consequat purus dignissim sodales non ac nisi.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

A Paradise for Holiday

Chocolate bar marzipan sweet marzipan. Danish tart bear claw donut cake bonbon biscuit powder croissant. Liquorice cake cookie. Dessert cotton candy macaroon gummies sweet gingerbread sugar plum. Biscuit tart cake. Candy jelly ice cream halvah jelly-o jelly beans brownie pastry sweet. Candy sweet roll dessert. Lemon drops jelly-o fruitcake topping. Soufflé jelly beans bonbon.

Sweet roll liquorice sugar plum soufflé halvah. Sugar plum gingerbread powder marshmallow jujubes gummies halvah jelly beans apple pie. Soufflé cookie pudding dragée topping croissant muffin. Bonbon gummi bears jelly beans soufflé jujubes. Jelly biscuit sugar plum ice cream. Bear claw powder dessert toffee tiramisu powder powder.